به وبسایت گروه شرکتهای تحقیق و توسعه الکترونیک خوش آمدید.
 • احترام به

  حقوق مشتری

 • گواهینامه

  ISO 9001:2015

 • افتخارات

  از سازمان صنعت و معدن

 • احترام به

  حقوق مشتری

 • گواهینامه

  ISO 9001:2015

 • افتخارات

  از سازمان صنعت و معدن

مشاوره ، تهیه و فروش انواع منابع تغذیه سوئیچینگ ،خطی ،درایور و انواع شارژرهای خاص

شرکت تحقیق و توسعه الکترونیک با تکیه بر دانش فنی و تجربه نیروهای متخصص خود آماده ارائه خدمات در زمینه مشاوره ،طراحی وساخت منابع تغذیه سوییچینگ ، منابع تغذیه خطی ، درایورها ، انواع شارژرهای خاص و مبدل های DC  به  DC به صورت نمونه و صنعتی می باشد.تولیدات این شرکت با بهره گیری از دانش روز و اتکا به حفظ و ارتقاء کیفیت ، منطبق با نیاز مصرف کنندگان و صنایع ارائه می شود.لازم به ذکر است که تمام محصولات شرکت از پشتیبانی کامل فنی و گارانتی برخوردار میباشد.

برخی از ویژگی های منابع تغذیه به صورت زیر است:

امکان کنترل دقیق ولتاژ و جریان خروجی
امکان زمان بندی منبع تغذیه برای تغذیه بار و خاموش و روشن کردن آن
نمایشگر ولتاژ و جریان جهت نمایش ولتاژ و جریان لحظه ای منبع تغذیه به کاربر
مدارات محافظتی و کنترلر های با سرعت بالا جهت جلوگیری از صدمات ناشی از خطاها
طراحی بر اساس ابعاد و طرح فیزیکی مطلوب مشتری

منابع تغذیه سوییچینگ:

بازده منابع تغذیه سوئیچینگ بین %۷۰ تا %۹۶ است
که باعث بهره وری بسیار زیادی در مصرف انرژی می شود. در این منابع عنصر کنترل (سوئیچینگ) در حالت اشباع و قطع کار می کند و توان تلفاتی پایینی دارد.در منبع تغذیه سوئیچینگ با افزایش فرکانس، بسته های انرژی کوچک تری در تعداد دفعات بیشتری منتقل می گردد به همین دلیل ترانس کوچک تری لازم دارد.

به دلیل کوچک بودن ترانس، این منابع سبک و کوچک هستند.چون فرکانس سیستم کنترلی این نوع مبدل ها بالا است ولتاژ ورودی می تواند در محدوده وسیعی تغییر کند در حالی که ولتاژ خروجی ثابت باقی بماند.

انواع منابع تغذیه سوییچینگ:

منابع تغذیه سوییچینگ به دو نوع کلی قابل تقسیم بندي هستند :

Forward
Flyback
با وجود شباهت هاي فراوان، تفاوتهاي متمایز کننده اي هم وجود دارد. نحوه ي عملکرد و چگونگی قرارگیري عنصر مغناطیسی تعیین کننده ي نوع مدار است.

منابع تغذیه خطی:

در توان های پایین استفاده از منابع تغذیه خطی بسیار اقتصادی است.این منابع ساده هستند و در صورت خرابی نیاز به دانش فنی بالایی جهت تعمیر ندارند.بر خلاف مبدل های سوییچینگ، منابع تغذیه خطی نویز الکترومغناظیسی تولید نمی کنند.نویز و ریپل خروجی آن ها بسیار کم است.هزینه ساخت این منابع در توان های پایین کمتر از هزینه ساخت منابع تغذیه سوییچینگ است.

منبع تغذیه سوئیچینگ

منبع تغذیه خطی

درایورها

بیشتر قطعات الکترونیکی با بالا رفتن دمای آنها هنگام کار جریان مصرفی آنها نیز افزایش می یابد و به مرور زمان توان تولیدی و طول عمرآن قطعه کاهش می یابد.ال ای دی های با توان یک وات به بالا نیز ازاین قاعده مستثنا نیستند. به دلیل توان بالا و جریان مصرفی نسبت به اندازه آنها این ال ای دی ها نیز داغ می شوند وازاین جهت جریان بیشتری مصرف می کنند که باعث اسیب به ال ای دی ها, کاهش شدت نوروکاهش طول عمرآنها می شوند.ازاین جهت نیازمند منبع تغذیه با جریان ثابت (constant current) هستند.منابع تغذیه صنعتی دارای ولتاژ ثابت هستند که آنها را مناسب نمی سازد.

درایورهای ال ای دی با جریان ثابت و ولتاژ متغیر تولید می شوند و برخلاف بسیاری از منبع تغذیه های صنعتی تا دمای 70  درجه به راحتی کارمی کنند. همچنین منابع تغیه صنعتی ضد آب نیستند.ولی درایوها در انواع ضدآب نیز تولید می شوند.

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به تحقیق و توسعه الکترونیک می باشد.